Przed przeczytaniem dalszej części artykułu należą sie Wam małe wyjaśnienia. Nie znajdziecie tam błędów, które występują tylko w niektórych wersjach książki (np. tylko w amerykańskiej czy brytyjskiej) bądź w pierwszych wydaniach poszczególnych tomów. Nie przeczytacie tutaj również o błędach językowych popełnionych przez składaczy książki, takich jak liczne literówki czy nawet błędy ortograficzne. Możliwe że niektóre z błędów zostały poprawione w kolejnych wydaniach książek.

W 2011 roku artykuł został uzupełniony o błędy występujące w dwóch ostatnich tomach przygód Harry'ego Pottera.

Błędy w 1 tomie Harry Potter i Kamień Filozoficzny:
- kiedy Hagrid zabrał Harry'ego na Ulicę Pokątną, chłopiec usłyszał jak pewna czarownica marudziła 17 sykli za smoczą wątrobę! Oni chyba powariowali! Natomiast trochę dalej dowiadujemy się, że 17 sykli równa się jednemu galeonowi. To ta jakby powiedzieć 100 groszy zamiast złotówka.
- Hagrid zabiera Harry'ego z chatki na skale przy pomocy małej łódki. Tej samej, którą wcześniej Dursley'owie do niej dotarli. Ale w takim bądź razie, skoro Hagrid ją zabrał, to jak sami Dursley'owie ją opuścili?
- Petunia wykrzykiwała o swojej siostrze Lily że wracała w każde wakacje do domu z kieszeniami pełnymi żabiego skrzeku, zamieniając filiżanki w szczury. Przecież używanie czarów przez młodych czarodziei w czasie wakacji jest zabronione. Gdyby matka Harry'ego faktycznie czarowała, to wyleciałaby z Hogwartu.
- w liście Harry'ego z Hogwartu było napisane że uczeń może posiadać jedną sowę, albo jednego kota, albo jedną ropuchę. A przecież Ron miał szczura?
- kiedy Harry ucieka przed Snape'm i zastanawia się gdzie się znajduje, przypomina sobie że jakaś tam zbroja stałą koło kuchni. Ale przecież dopiero w 4 części Fred i George powiedzieli Potterowi gdzie znajduje się kuchnia
- kiedy Dursley'owie są z Harry'm w ZOO, Harry zaczyna rozmawiać z wężem. Napisane jest również że wąż do niego mrugną. A to jest niemożliwe, ponieważ węże nie mogą mrugać
- podczas uczty powitalnej Prawie Bezgłowy Nick mówi, że nie jadł od blisko 400 lat. W drugim tomie jednak Harry idzie do niego na przyjęcie z okazji 500 rocznicy śmierci. To w końcu 400 czy 500?
- dlaczego Petunia była zaskoczona tym, że Harry odjeżdża do Hogwartu z peronu 9 i 3/4 skoro jej siostra też była czarownicą i zapewne również dojeżdżała do szkoły pociągiem?

Błędy w 2 tomie Harry Potter i Komnata Tajemnic:
- w czasie rozmowy w Komnacie Tajemnic, Tom Riddle mówi Harry'emu że są do siebie podobni, ponieważ obaj są półkrwi czarodziejami. Ale przecież Harry nie jest półkrwi. Zarówno Lily jak i James byli oboje czarodziejami. A półkrwi jest się kiedy jeden z rodziców jest mugolem a drugi czarodziejem. I nie ma znaczenia z jakiej rodziny pochodzą rodzice (dlatego nie ma znaczenia to czy Lily pochodziła z mugolskiej rodziny czy nie).
- podczas przyjęcia z okazji rocznicy śmierci Prawie Bezgłowego Nicka,Hermina mówi że Jęcząca Marta straszy w łazience na pierwszym piętrze. Nieco później jednak okazuje się, że łazienka ta w rzeczywistości znajduje się na drugim piętrze. Dlaczego? Ponieważ Trio ważyło eliksir wieloskokowy w łazience na II piętrze oraz atak na kotkę Filcha miał miejsce również na drugim piętrze. A jak wiemy, była tam kałuża wody która wylała się z łazienki Marty.
- na obrazku z rozdziału Złośliwy tłuczek Harry ma uszkodzoną lewą rękę. W treści rozdziału natomiast tłuczek trafił Pottera w prawą rękę
- w książkach wiele razy było wspominane, że duchy nie mogą jeść ani pić. W jaki więc sposób podano Prawie Bezgłowemu Nickowi eliksir z mandragory?
- na końcu książki, profesor Dumbledore odwołuje wszystkie egzaminy. Mniejsza o egzaminy na koniec klas, ale co z SUM`ami i OWTM`ami? Skoro oba są niezwykle ważne dla przyszłej kariery uczniów?

Błędy w 3 tomie Harry Potter i Więzień Azkabanu:
- Harry, Ron i Hermiona zidentyfikowali Lupina poprzez zniszczony napis na jego bagażu. Ale skoro Lupin pierwszy rok miał być nauczycielem, to dlaczego napis Profesor R.J. Lupin był zniszczony?
- Lupin na którejś z lekcji powiedział uczniom, że nikt nie wie, jak wygląda bogin,kiedy jest sam. Jednak w piątym tomie w domu Syriusza pani Weasley spytała Moody'ego czy w szafce jest właśnie owy upiór i Szalonooki potwierdził jej obawy (ponieważ miał magiczne oko dzięki któremu widzi prze niektóre rzeczy). Skąd wiedział, że to bogin, skoro potwór był sam? A przecież nikt nie wie, jak on wygląda?

Błędy w 4 tomie Harry Potter i Czara Ognia:
- Syriusz powiedział: prócz waszej trójki i Dumbledore'a nikt inny nie wiem, że jestem animagiem. Ale przecież o tym wiedział jeszcze Snape, Lupin i Peter! Więc nie trójka tylko szóstka.
- przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Quidditchu, Ludo Bagman założył się z bliźniakami i dał im na potwierdzenie jakiś świstek papieru. Fred ostrożnie włożył go do kieszeni szaty. Ale przecież w czasie mistrzostw Fred nosił zwykłe mugolskie ciuchy jak reszta jego rodziny a nie czarodziejskie szaty!
- w książce jest napisane, że Krwawy Baron jest duchem Slytherinu. Jest jedyną osobą w Hogwarcie, która ma kontrolę nad Irytkiem. Skoro Krwawy Baron jest duchem, to przecież nie może być też i osobą.

Błędy w 5 tomie Harry Potter i Zakon Feniksa:
- jak wiemy na pierwsze spotkanie GD do Świńskiego Łba przybył Dennis Creevey. Ale jakim cudem to zrobił, skoro do Hogsmeade mają wstęp tylko uczniowie od trzeciej klasy, a Dennis był drugoroczniakiem?
- na stronie 183 Fred mówi Dumbledore ma poważne kłopoty ze znalezieniem kogoś, kto by tego [obrony przed czarną magią] nauczał w tym roku [...] jeden wylany, jeden martwy, jeden pozbawiony pamięci i jeden zamknięty w kufrze przez dziewięć miesięcy. Mamy więc martwego Quirella, pozbawionego pamięci Lockharta, zamkniętego w kufrze Moody'ego. I nauczyciela wylanego z pracy. Ale przecież Lupin nie został zwolniony. Sam złożył rezygnację.
- podczas SUM'a z astronomii Harry prawie skończy rysować konstelacje Oriona. Wiemy że owe egzaminy odbywały się w czerwcu. A owa konstelacja jest widoczna w Anglii tylko w miesiącach listopad - marzec. Więc uczniowie nie mieli możliwości w ogóle jej widzieć.

Błędy w 6 tomie Harry Potter i Książę Półkrwi:
- W siedemnaste urodziny Harry'ego, Remus Lupin mówi mu, że Ollivander zaginął. Jednak w kolejnej książce Harry Potter i Insygnia Śmierci pojawia się informacja,iż czarodziej był przetrzymywany w rezydencji Malfoy'ów rok. Gdyby został schwytany na początku 6 książki, to byłby przetrzymywany w piwnicy dwa lata. Jednakże, nie wiadomo, czy wcześniej Ollivander nie znajdował się w innym miejscu, a dopiero potem został przeniesiony do Malfoy'ów.
- Kiedy Harry zapytał Lupina czy James, Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi, czarodziej zasugerował mu, aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie. Później okazuje się że to Severus Snape jest Księciem. Ale przecież Snape chodził do szkoły wraz z ojcem Harry'ego i jego przyjaciółmi.

Błędy w 7 tomie Harry Potter i Insygnia Śmierci:
- W rozdziale trzydziestym czytamy, iż jedynymi osobami które pozostały w pokoju życzeń byli Harry, Ginny, Pani Weasley, Lupin, Fred, George, Bill i Fleur. Jednak niedługo potem czytamy jak Percy (który właśnie pojawił się w pokoju) przeprasza Pana Weasley. Jednak Pan Weasley wyszedł wcześniej z pokoju z innymi osobami.
- Kiedy Hermiona wymazuje pamięć Śmierciożercom w kawiarni, mówi że nigdy wcześniej tego nie robiła. Jednak przecież wcześniej usunęła wspomnienia swoim rodzicom.
Dodano: 28 lip 2006 przez: Anagda »14762 czytań i 452 komentarze
5844
Ola1997 dnia sierpień 01 2011 18:45:52

Przynajmniej jest się z czego pośmiać :lol:

6485
Silver_Doe dnia sierpień 02 2011 11:54:18

uwielbiam wyszukiwać te błędy w książkach.. jak znajdę choć jeden,zawsze to muszę poprawić. brat zawsze mnie wyzywa,że praktycznie nie ma rozdziału,w którym nic nie jest przekreślone. Wink

6428
Mimi dnia sierpień 03 2011 08:07:07

świetny artykuł Smile
lubię czytać o blędach w książkach Happy

6491
Layen dnia sierpień 04 2011 17:24:16

Przydatny. ; >

6502
SheilAnn dnia sierpień 06 2011 06:49:30

Dużo tych błędów...

6516
Jacqueline Roswett dnia sierpień 08 2011 21:34:32

Łał,muszę przyznać że nigdy nie zwróciłam na takie szczegóły uwagi....

6536
Jawaii dnia sierpień 16 2011 15:17:07

Świetny artykuł,ale niektóre argumenty przesadne.:rip::rip:

6509
Dumb dnia sierpień 17 2011 22:17:48

Szczerze mówiąc [a może raczej pisząc],to sama zauważyłam kilka błędów,ale nie wiedziałam,że jest ich aż tyle. No,ale cóż,jak już wcześniej ktoś wspomniał Rowling też człowiek,a który człowiek nie popełnia błędów? (:

Bardzo dobry artykuł. Gratuluję spostrzegawczości,ja nigdy nie znalazłabym aż tylu. (:

6550
alka9705 dnia sierpień 23 2011 15:37:55

świetny artykuł Smile

6563
RafcioPP dnia sierpień 29 2011 19:23:28

Haha Ile ich jest Shock

6563
RafcioPP dnia sierpień 30 2011 08:23:48

- Kiedy Harry zapytał Lupina czy James,Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi,czarodziej zasugerował mu,aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie.

6563
RafcioPP dnia sierpień 30 2011 08:41:12

znalazłem jeszcze jeden Jeśli Snape jest półkrwi to jakim cudem trafił do Slytherinu

6632
NimfadoraT dnia grudzień 03 2011 22:33:50

Niektóre z nich sama wyłapałam,ale się nad nimi nie zastanawiałam. Tylko jak przeczytałam jak Hermiona nie użyła nigdy wcześniej zaklęcia zapomnienia,to się dłiżej zastanowiłam,ale w sumie to nawet sporo tych błędów.

6641
Hermiona1333 dnia grudzień 26 2011 17:47:51

Haha! Sama bym tych błędów nie zauważyła XD

6633
chomik234 dnia grudzień 27 2011 18:10:44

ojeju ale błędów a wy się czepiacie tych co je napisali (mówie o moderatorach) oni też ludzie błędy popełniają

6633
chomik234 dnia grudzień 27 2011 18:34:43

Syriusz powiedział: rprócz waszej trójki i Dumbledora nikt inny nie wiem,że jestem animagiemr1;. Ale przecież o tym wiedział jeszcze Snape,Lupin i Peter! Więc nie trójka tylko szóstka

raczej 7 a James?:sourgrapes:

6633
chomik234 dnia grudzień 27 2011 18:37:20

podczas SUM`a z astronomii rHarry prawie skończy rysować konstelacje Orionar1;. Wiemy że owe egzaminy odbywały się w czerwcu. A owa konstelacja jest widoczna w Anglii tylko w miesiącach listopad r11; marzec. Więc uczniowie nie mieli możliwości w ogóle jej widzieć.

byli w świecia magii a nie w angli

6633
chomik234 dnia grudzień 27 2011 18:41:10

- Kiedy Harry zapytał Lupina czy James,Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi,czarodziej zasugerował mu,aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie.

6652
KlaudiaLebrune dnia styczeń 06 2012 19:33:18

Wow nie zauważyłam Shock:lol:

6651
Wilk75 dnia styczeń 24 2012 15:22:31

Nie myślałem,że jest ich ąz tyle Happy

6651
Wilk75 dnia styczeń 31 2012 08:58:15

Kilka zauważyłem... ale to nie zmienia mojej opini o Harrym! Happy

6715
Xedanion17 dnia marzec 28 2012 13:23:10

fajny art

6716
adam11 dnia marzec 28 2012 15:55:24

ciekawe...

6716
adam11 dnia marzec 29 2012 08:50:23

w insygni śmierci voldenort mówi że nic się przed nim nie ukryje a jakoś snepe udawał że jest na dobrej stronie - harrego

6718
michal14 dnia marzec 29 2012 13:35:33

fajne ciekawostki

6718
michal14 dnia kwiecień 11 2012 16:03:49

i pomyśleć jakie głupie błedy można zrobić

6729
Saissely dnia kwiecień 11 2012 20:07:39

Fajne,ale jest trochę nieścisłości i niedopatrzeń. Przykładowo:
Kiedy Harry zapytał Lupina czy James,Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi,czarodziej zasugerował mu,aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie. Później okazuje się że to Severus Snape jest Księciem. Ale przecież Snape chodził do szkoły wraz z ojcem Harryr17;ego i jego przyjaciółmi.

Szaty i książki Snape'a były używane. Jego rodzice nie mieli przecież pieniędzy (ta bluzka i za duży płaszcz o tym świadczą),więc kupowali mu stare rzeczy. Książka mogła pochodzić z przed 50 lat.

6736
HollySickle1507 dnia kwiecień 21 2012 11:54:53

uwielbiam takie artykuły

3354
Natalka13 dnia maj 29 2012 22:12:26

"- Kiedy Harry zapytał Lupina czy James,Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi,czarodziej zasugerował mu,aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie. Później okazuje się że to Severus Snape jest Księciem. Ale przecież Snape chodził do szkoły wraz z ojcem Harryr17;ego i jego przyjaciółmi."

Nie wiem,ale gdzieś czytałam,że Snape większość książek miał po matce. Duże pradopodobieństwo,że w wywiadzie z Rowling lub w którejś części - jak wiadomo on życia usłanego różami nie miał,więc jest to możliwe,dlatego książka była wydaniem sprzed 50 lat.

Pasowałoby trochę zweryfikować te błędy,tak samo,jak błąd z Fredem z 5 części - nie mógł wiedzieć,że Lupin sam się zwolnił,gdyż profesor nie powiedział tego na forum. Albo jakoś je udoskonalić xD w sensie dodać wytłumaczenia do niektórychWink

6763
lillypotter dnia czerwiec 07 2012 23:35:35

Nie dopomy,ślenia . Niby banalne błędy,a jakie mają znaczenie . Smile
Ale dzięki takiemu artukułowi można odkryć po części prawdę o Harry Potterze . Happy

6791
paulutka5 dnia lipiec 08 2012 13:03:16

Ale to,że węże nie mogą mrugać uważacie za błąd?! Hah,no przecież tam wszystko było możliwe.:bigeek::smilewinkgrin:

6791
paulutka5 dnia lipiec 08 2012 13:17:21

+ Pani Rowling powinna znać swoje książki,ale fakt,może przecież zapomnieć i napisać coś innego,co nie pasuje Angry

6587
kajka12325 dnia sierpień 13 2012 11:42:39

W siedemnaste urodziny Harryr17;ego (...) na pewno nie w 17! Angry

16
AgNeS dnia sierpień 27 2012 21:39:45

Kiedy w CO Szalonooki wszczyna alarm (wtedy gdy Amos Diggory prosi o interwencję Artura Weaaleya) pan Weasley mówi,że na miejsce przybyli "pałecjanci" jednak w ZF pojawia się informacja że jest coś takiego jak patrol czarodziejskiej policji więc pan Weasley nie powinien przekręcać słowa "policjanci".

6936
William dnia styczeń 03 2013 15:54:09

świetne,sam kilku się doszukałem,ale nie aż tylu

6959
hair110 dnia luty 17 2013 19:37:31

no ja tesz sporo znalazłem ale tasz a nie tylu:rip:

6977
Jullie dnia marzec 16 2013 09:00:09

Kiedy Harry zapytał Lupina czy James,Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi,czarodziej zasugerował mu,aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie. Później okazuje się że to Severus Snape jest Księciem. Ale przecież Snape chodził do szkoły wraz z ojcem Harryr17;ego i jego przyjaciółmi.


W jednej z książek dowiadujemy się ,że książke miała wcześniej matka Severusa... Więc mogła mieć 50 lat

6987
Cammelia dnia kwiecień 06 2013 22:18:03

Bardzo dobry artykuł. Połowę błędów wyłapałam sama,ale reszty nie znałąm. Na przykład ta ręka z obrazka... Smile Gratuluję spostrzegawczości Smile
- kiedy Hagrid zabrał Harry`ego na Ulicę Pokątną,chłopiec usłyszał jak pewna czarownica marudziła r17 sykli za smoczą wątrobę! Oni chyba powariowali!r1;. Natomiast trochę dalej dowiadujemy się,że 17 sykli równa się jednemu galeonowi. To ta jakby powiedzieć 100 groszy zamiast złotówka.
W moim wydaniu jest "szesnaście syklów",a nie "siedemnaście sykli". A nawet gdyby,to pomimo,że brzmi to dziwnie,to nie jest błędem.
- Petunia wykrzykiwała o swojej siostrze Lily że rr30;wracała w każde wakacje do domu z kieszeniami pełnymi żabiego skrzeku,zamieniając filiżanki w szczuryr30;r1;. Przecież używanie czarów przez młodych czarodziei w czasie wakacji jest zabronione. Gdyby matka Harry`ego faktycznie czarowała,to wyleciałaby z Hogwartu.
Lili mogła przywozić wyżej wspomniany żabi skrzek i inne paskudztwa,w końcu nie musiała zużywać na eliksirach wszystkiego. A z czarowaniem... znając Petunię,na pewno trochę koloryzowała,a jeśli nie,to pewnie chodziło o taki wybuch mocy (nie wiem jak to nazwać),jak wtedy,gdy Harry nadmuchał ciotkę. Niekontrolowany.
- kiedy Dursley`owie są z Harry`m w ZOO,Harry zaczyna rozmawiać z wężem. Napisane jest również że wąż do niego mrugną. A to jest niemożliwe,ponieważ węże nie mogą mrugać
Z magią wszystko jest możliwe. A może ten wąż był jakiś zmutowany...? Wiecie,zoo brakowało funduszy,więc godzili się na eksperymenty na zwierzętach... XD
- w książkach wiele razy było wspominane,że duchy nie mogą jeść ani pić. W jaki więc sposób podano Prawie Bezgłowemu Nickowi eliksir z mandragory?

Może go nim opryskali/oblali? Nie było powiedziane,że ofiara musi wypić eliksir.
- Ron podczas tłumaczenia dlaczego boi się pająków powiedział,że jak miał trzy latka,to Fred zmienił jego misia w dużego pająka za to,że wczesnej zniszczył mu jego zabawkową miotłę. Skoro Ron miał wówczas trzy latka,to Fred pięć. Nie był więc w Hogwarcie i nie miał różdżki. Jakim więc cudem udało mu się wykonać tą transmutację nie mając różdżki i praktycznie żadnej wiedzy magicznej?
Fred mógł zwędzić różdżkę mamy,ojca lub któregoś ze starszych braci,a zaklęci pewnie znał,choćby z podręcznika Billa... Albo wybuch mocy Smile W końcu Ron zniszczył mu zabawkę.
- Harry,Ron i Hermiona zidentyfikowali Lupina poprzez zniszczony napis na jego bagażu. Ale skoro Lupin pierwszy rok miał być nauczycielem,to dlaczego napis rProfesor R.J. Lupinr1; był zniszczony?
Walizka była używana,nowy mógł być tylko napis "profesor".
- Lupin na którejś z lekcji powiedział uczniom,że nikt nie wie,jak wygląda bogin,kiedy jest sam. Jednak w piątym tomie w domu Syriusza pani Weasley spytała Moody`ego czy w szafce jest właśnie owy upiór i Szalonooki potwierdził jej obawy (ponieważ miał magiczne oko dzięki któremu widzi prze niektóre rzeczy). Skąd wiedział,że to bogin,skoro potwór był sam? A przecież nikt nie wie,jak on wyglądar30;
Tu mam trzy hipotezy. Pierwsza: Moody nie zobaczył niczego określonego. Skoro nie zauważył bahanek,gnomów,trucizn czy jakichś innych paskudztw,doszedł do wniosku,że to musi być bogin.
Druga: Moody wie,jak wygląda bogin,kiedy nikt go nie widzi,tylko nie podzielił się z nami tym odkryciem.
Trzecia: Bogin wiedział,że Moody na niego parzy i zmienił się w odpowiednie widmo.
- przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Quidditchu,Ludo Bagman założył się z bliźniakami i dał im na potwierdzenie jakiś świstek papieru. Fred rostrożnie włożył go do kieszeni szatyr1;. Ale przecież w czasie mistrzostw Fred nosił zwykłe mugolskie ciuchy jak reszta jego rodziny a nie czarodziejskie szaty!
To o ubraniu nie można powiedzieć "szata"?
- w książce jest napisane,że rKrwawy Baron jest duchem Slytherinu. Jest jedyną osobą w Hogwarcie,która ma kontrolę nad Irytkiemr1;. Skoro Krwawy Baron jest duchem,to przecież nie może być też i osobąr30;
Ktoś powyżej już stwierdził (a ja się w pełni zgadzam),że skoro ma własny charakter i wygląd,musi być osobą.
- jak wiemy na pierwsze spotkanie GD do Świńskiego Łba przybył Dennis Creevey. Ale jakim cudem to zrobił,skoro do Hogsmeade mają wstęp tylko uczniowie od trzeciej klasy,a Dennis był drugoroczniakiem?
Mógł się wykraść potajemnie; pewnie ktoś starszy mu pomógł.
- na stronie 183 Fred mówi rr30; Dumbledore ma poważne kłopoty ze znalezieniem kogoś,kto by tego [obrony przed czarną magią] nauczał w tym roku [r30;] jeden wylany,jeden martwy,jeden pozbawiony pamięci i jeden zamknięty w kufrze przez dziewięć miesięcyr30;r1;. Mamy więc martwego Quirella,pozbawionego pamięci Lockharta,zamkniętego w kufrze Moody`ego. I nauczyciela wylanego z pracy. Ale przecież Lupin nie został zwolniony. Sam złożył rezygnację.
Mógł nie wiedzieć,że Remus sam złożył rezygnację. Ale o tym już dużo osób pisało.
- podczas SUM`a z astronomii rHarry prawie skończy rysować konstelacje Orionar1;. Wiemy że owe egzaminy odbywały się w czerwcu. A owa konstelacja jest widoczna w Anglii tylko w miesiącach listopad r11; marzec. Więc uczniowie nie mieli możliwości w ogóle jej widzieć.
Może mieli jakieś zaczarowane teleskopy? W końcu to Hogwart.
- Dekret Edukacyjny Numer 24 zabraniał tworzenie wszelkich klubów,a te określało się jako rregularne spotkania trzech i więcej uczniówr1;. W takim razie Harry,Ron i Hermiona powinni mieć spore kłopoty,skoro uczyli się razem co wieczórr30;
O tym też pisało już dużo osób...
Oni nie spotykali się zawsze w tym samym miejscu,o tej samej porze,robiąc to samo... zresztą nie można tego przestrzegać zbyt rygorystycznie,inaczej uczniowie nie mogliby jeść posiłków w Wielkiej Sali! Albo uczyć się w bibliotece...

4327
Dorota dnia czerwiec 16 2013 13:26:02

Naprawdę ciekawe! Happy

7031
Ginny Weasley 2001 dnia czerwiec 25 2013 14:19:37

widziałam wiele błędów ale też kilka razy pojawiło się coś takiego:
-'Arry

7042
Iverson dnia lipiec 05 2013 09:15:18

Dwa ''błędy'',w istocie,nie są błędami.
Pierwszy: Gdy Fred miał 5 lat,mógł zamienić misia Rona,w pająka,pod wpływem emocjii. Czyż Harr'emu nie zdażało się czarować bez różdżki?
Drugi: Moody mógł zobaczyć bogina w szufladzie jako swój największy lęk.

7042
Iverson dnia lipiec 05 2013 09:47:22

Znalazłem jeszcze jeden błąd. Dlaczego Harry nie widział testrali pod koniec CO? Przecież wtedy już widział jak Cedrik wykorkował i wracał powozem do pociągu. Czemu ich nie widział?

7052
Klaudia HP dnia lipiec 20 2013 11:19:18

Uwielbiam czytać błędy i sama ich szukać. No cóż,nic nie jest idealne.

7055
SSlytherin dnia lipiec 20 2013 23:12:47

"- Petunia wykrzykiwała o swojej siostrze Lily że rr30;wracała w każde wakacje do domu z kieszeniami pełnymi żabiego skrzeku,zamieniając filiżanki w szczuryr30;r1;. Przecież używanie czarów przez młodych czarodziei w czasie wakacji jest zabronione. Gdyby matka Harry`ego faktycznie czarowała,to wyleciałaby z Hogwartu."

Tutaj bym polemizował,nie ma nigdzie wzmianki kiedy taki przepis został wprowadzony. Równie dobrze w czasach gdy Lily uczyła się w Hogwarcie mógł on nie istnieć.

7105
MilkiWay dnia listopad 08 2013 19:28:02

Hehe. Wiedziałam,że tu są takie błędy. A tata mi mówił,że ja nie umiem czytać. :smilewinkgrin:

7087
hp526chodzacaslicznotka dnia grudzień 13 2013 16:25:36

ho ho ile tego jest

7186
Devill dnia czerwiec 26 2014 13:04:20

hahaha .xd dobre HappyHappy

6941
olik dnia sierpień 02 2014 19:01:51

mega,a co do krwi to się nie zgadzam no ale ogólnie super! Pfft

7226
Angela_Malfoy dnia listopad 06 2014 17:12:48

Fajne,dużo się dowiedziałam

3992
CzarnyPies dnia maj 09 2015 12:56:58

- kiedy Hagrid zabrał Harry`ego na Ulicę Pokątną,chłopiec usłyszał jak pewna czarownica marudziła ?17 sykli za smoczą wątrobę! Oni chyba powariowali!?. Natomiast trochę dalej dowiadujemy się,że 17 sykli równa się jednemu galeonowi. To ta jakby powiedzieć 100 groszy zamiast złotówka.


To faktycznie dziwne, ale ta czarownica była zdenerwowana, a człowiekowi w nerwach zdarza się palnać głupstwo.

- Hagrid zabiera Harry`ego z chatki na skale przy pomocy małej łódki. Tej samej,którą wcześniej Dursley`owie do niej dotarli. Ale w takim bądź razie,skoro Hagrid ją zabrał,to jak sami Dursley`owie ją opuścili?


Może wypożyczyli inną łódkę?

- Petunia wykrzykiwała o swojej siostrze Lily że ??wracała w każde wakacje do domu z kieszeniami pełnymi żabiego skrzeku,zamieniając filiżanki w szczury??. Przecież używanie czarów przez młodych czarodziei w czasie wakacji jest zabronione. Gdyby matka Harry`ego faktycznie czarowała,to wyleciałaby z Hogwartu.


Zauważ, że Petunia nienawidziła Lily. Mogła to zmyślić.

- w liście Harry`ego z Hogwartu było napisane że uczeń może posiadać jedną sowę,albo jednego kota,albo jedną ropuchę. A przecież Ron miał szczura?


W liście nie było napisane, że nie można było mieć innego zwierzęcia oprócz sowy, kota lub ropuchy. Po prostu zostały wymienione najpopularniejsze, a szczura też można było mieć. Po prostu nie napisali całej listy dozwolonych zwierząt, bo to by było za długie, a oczywiste jest, że np konia do Hogwartu się nie bierze i nikt by raczej na to nie wpadł. xD

- kiedy Harry ucieka przed Snape`m i zastanawia się gdzie się znajduje,przypomina sobie że jakaś tam zbroja stałą koło kuchni. Ale przecież dopiero w 4 części Fred i George powiedzieli Potterowi gdzie znajduje się kuchnia


Może słyszał, że jest jakaś zbroja koło kuchni, ale nie wiedział dokładnie gdzie znajduje się kuchnia?

- kiedy Dursley`owie są z Harry`m w ZOO,Harry zaczyna rozmawiać z wężem. Napisane jest również że wąż do niego mrugną. A to jest niemożliwe,ponieważ węże nie mogą mrugać


To można uznać za błąd. Chyba że Harry'emu tylko wydawało się, że wąż do niego mrugnął. W końcu właśnie odkrył, że wąż go rozumie, to musiał być dla niego szok.

- podczas uczty powitalnej Prawie Bezgłowy Nick mówi,że jadł od blisko 400 lat. W drugim tomie jednak Harry idzie do niego na przyjęcie z okazji 500 rocznicy śmierci. To w końcu 400 czy 500? Happy


Może przez 100 lat życia nie jadł? xD A tak na serio, pewnie Rowling się pomyliła.

- dlaczego Petunia była zaskoczona tym,że Harry odjeżdża do Hogwartu z peronu 9 i 3/4 skoro jej siostra też była czarownicą i zapewne również dojeżdżała do szkoły pociągiem?


Jak już napisałam, Petunia nienawidziła magii i wszystkeigo, co z nią związane. Możliwe, że nigdy nie była na peronie 9 i 3/4. A nawet jeśli, to nigdy by się nie przyznała, że wie, gdzie jest peron 9 i /34.

- w czasie rozmowy w Komnacie Tajemnic,Tom Riddle mówi Harry`emu że są do siebie podobni,ponieważ obaj są półkrwi czarodziejami. Ale przecież Harry nie jest półkrwi. Zarówno Lily jak i James byli oboje czarodziejami. A półkrwi jest się kiedy jeden z rodziców jest mugolem a drugi czarodziejem. I nie ma znaczenia z jakiej rodziny pochodzą rodzice (dlatego nie ma znaczenia to czy Lily pochodziła z mugolskiej rodziny czy nie)


Nie, Harry jest półkrwi. Z czystością krwi jest tak:

Czarodziej czystej krwi + czarodziej czystej krwi = czarodziej czystej krwi
Czarodziej czystej krwi + mugol = czarodziej półkrwi
Czarodziej czystej krwi + mugolak = czarodziej półkrwi
Mugolak + Mugolak = mugolak

To że Lily była z rodziny mugoli ma znaczenie, bo przecież nie da się tak po prostu wymazać mugolskich dziadków itd. z rodziny czarodzieja. Ich geny, krew, przecież nie zniknęły.

- podczas przyjęcia z okazji rocznicy śmierci Prawie Bezgłowego Nicka,Hermina mówi że Jęcząca Marta straszy w łazience na pierwszym piętrze. Nieco później jednak okazuje się,że łazienka ta w rzeczywistości znajduje się na drugim piętrze. Dlaczego? Ponieważ Trio ważyło eliksir wieloskokowy w łazience na II piętrze oraz atak na kotkę Filcha miał miejsce również na drugim piętrze. A jak wiemy,była tam kałuża wody która wylała się z łazienki Marty.


Może Marta chwilowo straszyła w łazience na 1 piętrze? W końcu wiemy, że opuszczała swoją łazienkę.

- na obrazku z rozdziału ?Złośliwy tłuczek? Harry ma uszkodzoną lewą rękę. W treści rozdziału natomiast tłuczek trafił Pottera w prawą rękę


Zapewne ilustratorka się pomyliła.

- w książkach wiele razy było wspominane,że duchy nie mogą jeść ani pić. W jaki więc sposób podano Prawie Bezgłowemu Nickowi eliksir z mandragory?


Może jest jakiś sposób? Nie wiem, np. wylali w niego eliksir? Zresztą to duch, drugi raz nie umrze.

- Ron podczas tłumaczenia dlaczego boi się pająków powiedział,że jak miał trzy latka,to Fred zmienił jego misia w dużego pająka za to,że wczesnej zniszczył mu jego zabawkową miotłę. Skoro Ron miał wówczas trzy latka,to Fred pięć. Nie był więc w Hogwarcie i nie miał różdżki. Jakim więc cudem udało mu się wykonać tą transmutację nie mając różdżki i praktycznie żadnej wiedzy magicznej?


Czarodzieje zanim pójdą do szkoły przejawiają magiczne zdolności, niekoniecznie świadome. W tym przypadku mogło być podobnie. Fred mógł ukraść różdżkę od któregoś rodziców (chociaż kraść różdżki matki by się raczej nie odważył xD) albo starszego rodzeństwa. W CO Harry, Ron i Hermiona widzieli chyba dwuletniego chłopczyka, który nadymał robala różdżką ojca.

- na końcu książki,profesor Dumbledore odwołuje wszystkie egzaminy. Mniejsza o egzaminy na koniec klas,ale co z SUM`ami i OWTM`ami? Skoro oba są niezwykle ważne dla przyszłej kariery uczniów?


Myślę, że SUMy i Owutemy odbyły się normalnie, a odwołane były tylko te zwykłe egzaminy 1, 2, 3, 4 i 6 klas. 5 i 7 zapewne normalnie zdawali.

- Harry,Ron i Hermiona zidentyfikowali Lupina poprzez zniszczony napis na jego bagażu. Ale skoro Lupin pierwszy rok miał być nauczycielem,to dlaczego napis ?Profesor R.J. Lupin? był zniszczony?


Zapewne walizka już była wcześniej używana. Chociaż może napis "Profesor" był nowy.

- Lupin na którejś z lekcji powiedział uczniom,że nikt nie wie,jak wygląda bogin,kiedy jest sam. Jednak w piątym tomie w domu Syriusza pani Weasley spytała Moody`ego czy w szafce jest właśnie owy upiór i Szalonooki potwierdził jej obawy (ponieważ miał magiczne oko dzięki któremu widzi prze niektóre rzeczy). Skąd wiedział,że to bogin,skoro potwór był sam? A przecież nikt nie wie,jak on wygląda?


Może Moody zobaczył coś, czego nie potrafił określić i domyślił się, że to bogin? Albo i wiedział jak wygląda bogin, gdy jest sam. W końcu Lupin nie mógł mieć 100% gwarancji, że absolutnie nikt tego nie wie.

- Syriusz powiedział: ?prócz waszej trójki i Dumbledora nikt inny nie wiem,że jestem animagiem?. Ale przecież o tym wiedział jeszcze Snape,Lupin i Peter! Więc nie trójka tylko szóstka


Fakt, zapomniał o Lupinie, ale z drugiej strony Lupin nie wydałby Syriusza, a Peter nie powiedziałby ministerstwu, że jest animagiem, bo musiałby się ujawnić. Snape nie wiedział, że Syriusz jest animagiem. On dowiedział się dopiero wtedy, gdy Dumbledore kazał Syriuszowi ujawnić się w skrzydle szpitalnym.

- przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Quidditchu,Ludo Bagman założył się z bliźniakami i dał im na potwierdzenie jakiś świstek papieru. Fred ?ostroże włożył go do kieszeni szaty?. Ale przecież w czasie mistrzostw Fred nosił zwykłe mugolskie ciuchy jak reszta jego rodziny a nie czarodziejskie szaty!


Zapewne pomyłka Rowling albo błąd tłumaczenia.

- w książce jest napisane,że ?Krwawy Baron jest duchem Slytherinu. Jest jedyną osobą w Hogwarcie,która ma kontrolę nad Irytkiem?. Skoro Krwawy Baron jest duchem,to przecież nie może być też i osobą?


A dlaczego duch nie może być osobą? Ma swój charakter, jest duchem człowieka, więc jest osobą.

- jak wiemy na pierwsze spotkanie GD do Świńskiego Łba przybył Dennis Creevey. Ale jakim cudem to zrobił,skoro do Hogsmeade mają wstęp tylko uczniowie od trzeciej klasy,a Dennis był drugoroczniakiem?


Zapewne przemycił go starszy brat Colin, który wtedy był w czwartej klasie i mógł przebywać w Hogsmeade.

- na stronie 183 Fred mówi ?? Dumbledore ma poważne kłopoty ze znalezieniem kogoś,kto by tego [obrony przed czarną magią] nauczał w tym roku [?] jeden wylany,jeden martwy,jeden pozbawiony pamięci i jeden zamknięty w kufrze przez dziewięć miesięcy??. Mamy więc martwego Quirella,pozbawionego pamięci Lockharta,zamkniętego w kufrze Moody`ego. I nauczyciela wylanego z pracy. Ale przecież Lupin nie został zwolniony. Sam złożył rezygnację.


Fakt, to jest pomyłka, ale z drugiej strony nie ma wielkiej różnicy między wylaniem, a rezygnacją.

- podczas SUM`a z astronomii ?Harry prawie skończy rysować konstelacje Oriona?. Wiemy że owe egzaminy odbywały się w czerwcu. A owa konstelacja jest widoczna w Anglii tylko w miesiącach listopad ? marzec. Więc uczniowie nie mieli możliwości w ogóle jej widzieć.


To świat magii, tam prawie wszystko jet możliwe. Zresztą Rowling mogła nie wiedzieć, że konstelacja Oriona nie powinna być wtedy widoczna. Może nie znać się na astronomii.

- Dekret Edukacyjny Numer 24 zabraniał tworzenie wszelkich klubów,a te określało się jako ?regularne spotkania trzech i więcej uczniów?. W takim razie Harry,Ron i Hermiona powinni mieć spore kłopoty,skoro uczyli się razem co wieczór?


To było co innego niż np. GD. Po prostu przebywali ze sobą, jak to przyjaciele. Idąc tym tropem ten dekret musiałby zakazywać spotykanie się przyjaciół, posiłków w Wielkiej Sali, czy uczenia się w bibliotece.

- W siedemnaste urodziny Harry?ego,Remus Lupin mówi mu,że Ollivander zaginął. Jednak w kolejnej książce ?Harry Potter i Insygnia Śmierci? pojawia się informacja,iż czarodziej był przetrzymywany w rezydencji Malfoy?ów rok. Gdyby został schwytany na początku 6 książki,to byłby przetrzymywany w piwnicy dwa lata. Jednakże,nie wiadomo,czy wcześniej Ollivander nie znajdował się w innym miejscu,a dopiero potem został przeniesiony do Malfoy?ów.


To Artur powiedział, że Ollivander zaginął, nie Lupin. Myślę, że Ollivander mógł być zamknięty w piwnicy Dworu Malfoyów przez dwa lata. W końcu śmierciożercy byli okrutni, sam Voldemort tym bardziej. A że był potrzebny Voldemortowi, to żył, gdy Harry z przyjaciółmi trafił do piwnicy Malfoyów.

- Kiedy Harry zapytał Lupina czy James,Syriusz lub on nie są Księciem Półkrwi,czarodziej zasugerował mu,aby sprawdził jak stara była książka. Harry odkrył iż została opublikowana pięćdziesiąt lat temu. Żaden z Huncwotów nie był jeszcze wtedy w Hogwarcie. Później okazuje się że to Severus Snape jest Księciem. Ale przecież Snape chodził do szkoły wraz z ojcem Harry?ego i jego przyjaciółmi.


Ten podręcznik wcześniej należał do Eileen Prince, matki Severusa, a on po prostu dostał go po niej. Wiemy, że jego rodzina nie była za bogata.

- W rozdziale trzydziestym czytamy,iż jedynymi osobami które pozostały w pokoju życzeń byli Harry,Ginny,Pani Weasley,Lupin,Fred,George,Bill i Fleur. Jednak niedługo potem czytamy jak Percy (który właśnie pojawił się w pokoju) przeprasza Pana Weasley. Jednak Pan Weasley wyszedł wcześniej z pokoju z innymi osobami.


Może akurat wrócił?

- Kiedy Hermiona wymazuje pamięć Śmierciożercom w kawiarni,mówi że nigdy wcześniej tego nie robiła. Jednak przecież wcześniej usunęła wspomnienia swoim rodzicom.


Hermiona nie wymazała rodzicom pamięci, tylko ją zmodyfikowała. Więc gdy wymazywała pamięć śmierciożercom, robiła to pierwszy raz.

7292
dongdong8 dnia luty 13 2017 06:52:56

true religion
ugg boots
golden state warriors jerseys
louis vuitton outlet
tory burch handbags
jordan femme
nike roshe run
ray ban glasses
nike cortez
chanel handbags
louis vuitton
canada goose
air max sale
coach outlet
michael kors uk
ray ban canada
christian louboutin uk
nike roshe
mcm bags
canada goose uk
mont blanc ballpoint pen
true religion jeans
sac longchamp
ralph lauren uk
nike nfl jerseys
louis vuitton
michael kors outlet
ray ban pas cher
celine outlet
ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
ugg boots
coach outlet online
louis vuitton handbags
ralph lauren outlet
cheap nfl jerseys
jordan retro
nike air max
gucci outlet online
cheap oakley sunglasses
polo outlet
michael kors
ray ban outlet
chanel bags
retro jordans
denver broncos jerseys
fitflop shoes
coach factory outlet
replica watches
coach outlet online
michael kors
true religion outlet
adidas outlet
fitflop shoes
air jordan shoes
ugg outlet
celine handbags
fitflops
ugg boots outlet
ray ban sunglasses uk
adidas yeezy
hermes scarf
ray ban sunglasses
louboutin outlet
ed hardy
rolex watches
timberland outlet
ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
calvin klein
cincinnati bengals jerseys
rolex watches
adidas zx flux
coach factory outlet
gucci outlet
nike outlet
ed hardy clothing
coach factory outlet
adidas nmd
louis vuitton outlet online
giuseppe zanotti
goose outlet
cheap ray ban sunglasses
adidas nmd
hermes bags
kate spade outlet
gucci uk
polo ralph lauren uk
fitflops sale
michael kors handbags
ugg boots paris
rolex watches
ralph lauren
minnesota vikings jerseys
montblanc pen
ray ban sunglasses
coach outlet online
ralph lauren outlet online
louis vuitton pas cher
louis vuitton handbags
tory burch
oakley sunglasses
true religion jeans
red bottom
ugg boots
fitflops
canada goose
louis vuitton outlet
oakley store
washington wizards jerseys
michael kors handbags
coach factory outlet
ralph lauren
michael kors handbags
cheap jordans
oakley
ralph lauren outlet
mlb jerseys
ugg australia
kate spade
uggs outlet
ugg boots
miami heat jerseys
longchamp handbags outlet
cheap jordan shoes
new york knicks jerseys
pandora charms
snapbacks wholesale
michael kors outlet online
michael kors handbags
louis vuitton outlet
michael kors outlet
louis vuitton
boston celtics jerseys
coach outlet
coach outlet
dallas mavericks jerseys
chicago bulls jerseys
pittsburgh steelers jerseys
michael kors outlet
adidas trainers
oklahoma city thunder jerseys
louis vuitton outlet stores
ugg outlet
true religion outlet
rolex watches
ugg australia
hollister clothing
adidas trainers uk
the north face
louboutin shoes
oakley sunglasses
adidas ultra boost
ugg boots
ugg outlet
ugg italia
louis vuitton outlet
nike outlet store
ray ban wayfarer
nike huarache
instyler
michael kors outlet
polo ralph lauren
ice jerseys
oakley sunglasses
louboutin shoes
longchamp outlet
mont blanc pens
moncler
louis vuitton
prada outlet
louis vuitton outlet
nike air max pas cher
nhl jerseys
coach canada
moncler
moncler jackets
nike sb
scarpe hogan
nike outlet
tory burch outlet
true religion outlet
adidas originals
ugg boots
adidas shoes
cleveland cavaliers jerseys
nike air max 2016
basketball shoes
louis vuitton
christian louboutin shoes
nike roshe run
canada goose outlet
ray-ban wayfarer
uggs australia
louis vuitton belt
oakley sunglasses cheap
adidas yeezy
north face outlet
cheap mlb jerseys
christian louboutin shoes
nike air max
ralph lauren polo
supra sneakers
pandora jewelry
canada goose outlet
polo ralph lauren
michael kors handbags
beats by dre
replica watches
seattle seahawks jerseys
canada goose outlet
michael kors handbags
christian louboutin paris
retro jordan shoes
ray ban wayfarer
adidas yeezy shoes
red bottom shoes
toms outlet
cheap ugg boots
nike free run
pandora uk
cheap uggs
abercrombie & fitch
adidas nmd r1
ray ban sunglasses
timberland outlet
louis vuitton purses
ralph lauren outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
prada handbags
hilfiger outlet
oakley sunglasses
gucci handbags
nba jerseys
adidas yeezy 350
ralph lauren polo shirts
toms shoes
hollister
ugg boots
ray ban sunglasses
michael kors outlet
coach factory outlet
canada goose jackets
uggs pas cher
ugg outlet
michael kors outlet clearance
adidas originals
timberland boots
coach outlet
michael kors
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
toms shoes
coach outlet store online
nike blazer
hollister clothing
christian louboutin pas cher
coach outlet
nike air max
louis vuitton outlet
ugg outlet
christian louboutin uk
ugg boots
beats by dr dre
omega watches
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
ugg outlet
true religion uk
coach outlet
ray ban sunglasses wholesale
hollister clothing
christian louboutin shoes
louis vuitton handbags
louis vuitton
cheap jordans
coach outlet
polo ralph lauren
louis vuitton outlet stores
roshe run
pandora charms
toms shoes
timberland boots
ray ban sunglasses
mbt shoes
nike roshe run
polo ralph lauren
canada goose
toms wedges
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
abercrombie
louis vuitton handbags
toms shoes
coach outlet
louis vuitton outlet
chaussures louboutin
nike air max 2016
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
toms uk
the north face jackets
san antonio spurs jerseys
adidas outlet
pandora jewelry
michael kors outlet
los angeles clippers jerseys
oakley sunglasses
jordan outlet
michael kors outlet online
mbt outlet
mcm bags
true religion jeans
ray-ban sunglasses
michael kors
louis vuitton outlet
pandora bracelet
fitflops
mont blanc pens
nike roshe
louis vuitton
timberland boots
cheap nhl jerseys
cheap ray ban sunglasses
oakley sunglasses
gucci outlet online
cheap jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
cheap ray ban sunglasses
mont blanc pens
air jordan pas cher
louis vuitton outlet
michael kors canada
michael kors outlet
kate spade
cheap nba jerseys
tommy hilfiger
coach factory outlet
coach outlet online
christian louboutin outlet
burberry outlet
louis vuitton
replica rolex watches
tiffany and co
abercrombie and fitch
michael kors outlet
moncler jackets uk
ugg outlet
tory burch handbags
rolex watches
michael kors handbags
coach outlet
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
nike tn pas cher
coach handbags
polo ralph lauren
ugg sale
gucci shoes
coach handbags
prada outlet
louis vuitton paris
tods shoes
ralph lauren polo
coach outlet online
coach factory outlet online
adidas outlet
coach factory outlet
adidas trainers
ugg boots outlet
coach outlet store online
new england patriots jerseys
coach outlet
jordans
christian louboutin
gucci outlet
kate spade
pandora jewelry
seattle seahawks jerseys
burberry outlet
toms wedges
true religion sale
mlb jerseys
moncler paris
michael kors bags
louis vuitton outlet
michael kors
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
coach outlet
michael kors outlet clearance
nike air max uk
moncler uk
nike huarache
hollister kids
louboutin shoes
moncler pas cher
canada goose
louis vuitton
true religion jeans
michael kors outlet
nike trainers
cheap jordan shoes
ugg outlet
michael kors outlet
nike air force 1
louis vuitton uk
louis vuitton handbags
mlb jerseys
replica watches
nike air max uk
20172.13wengdongdong

7296
lcklck16 dnia marzec 28 2017 13:06:11

chanyuan2017.03.28
michael kors outlet
true religion sale
ralph lauren outlet
ralph lauren polo
michael kors handbags sale
adidas shoes
prada sunglasses
pandora outlet
ray ban sunglasses
air max 90
ray bans
ysl outlet
coach outlet
cheap ray ban sunglasses
nike roshe run
mcm backpack
tods outlet
jerseys wholesale
nike store uk
coach outlet online
louis vuitton
louis vuitton handbags
replica watches
kate spade handbags
pandora charms sale clearance
cheap mlb jerseys
ecco shoes
polo ralph lauren
michael kors handbags
louis vuitton outlet
oakley sunglasses
mulberry handbags
michael kors outlet online
coach outlet online coach factory outlet
ferragamo shoes
nike outlet
michael kors outlet clearance
cartier watches
burberry outlet
air max 90
lebron james shoes
cheap jordans
oakley sunglasses
lacoste pas cher
cartier watches
christian louboutin shoes
mulberry outlet
dior sunglasses
coach outlet store online
borse gucci
ralph lauren uk
oakley sunglasses wholesale
oakley sunglasses sale
michael kors handbags
gucci outlet
coach outlet store online
mulberry bags
coach outlet
christian louboutin sale
longchamp
nike shoes uk
ray bans
rolex watches
cheap ray ban sunglasses
cleveland cavaliers jersey
air max uk
michael kors factory outlet
michael kors wallets for women
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses wholesale
fitflops sale
michael kors outlet online
mulberry handbags sale
ray ban wayfarer
burberry canada
futbol baratas
ray ban sunglasses
cazal sunglasses
mizuno running shoes
cheap ray ban sunglasses
nike air max
mulberry handbags
hermes outlet
christian louboutin sale
cheap oakley sunglasses
vans shoes
michael kors uk
oakley sunglasses
rolex watches
Basketball Shoes
cheap oakley sunglasses
mcm outlet
hollister uk
fitflops
polo ralph lauren
cheap nhl jerseys
ray ban sunglasses uk
swarovski crystal
christian louboutin outlet
nfl jerseys wholesale

7329
xiaozheng6666 dnia maj 27 2017 07:56:31

2017-5-27 xiaozheng6666
ray bans sunglasses outlet
coach factory outlet
oakley sunglasses wholesale
jordan shoes
mont blanc pens
giuseppe zanotti outlet
true religion jeans
mont blanc pens
oakley sunglasses
ralph lauren uk
ugg outlet
coach outlet
polo ralph lauren
fitflops sale clearance
cheap uggs
michael kors outlet clearance
cheap ray bans sunglasses
fitflop sandals
polo ralph lauren
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
hermes belts outlet
ralph lauren polo
nike outlet store
nike factory outlet
coach outlet store online
valentino outlet
michael kors outlet clearance
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
oakley sunglasses for men
true religion jeans sale
christian louboutin shoes
ralph lauren
true religion
kate spade outlet store
fitflops clearance
ed hardy
polo ralph lauren
oakley sunglasses wholesale
kate spade bags
valentino shoes
prada outlet
ralph lauren outlet
coach outlet
air jordan shoes
polo outlet
mlb jerseys
canada goose outlet
michael kors outlet
pandora charms
ugg outlet
michael kors outlet online
mont blanc
cheap jordans
michael kors outlet clearance
true religion outlet online
air jordan 4
nike shoes
polo outlet
coach outlet online
polo ralph lauren
fred perry
polo outlet
pandora bracelet
nike shoes for women
fred perry polo
true religion outlet store
polo ralph lauren outlet
adidas yeezy boost
adidas yeezy shoes
longchamp outlet online
pandora jewelry
canada goose
coach outlet
michael kors outlet clearance
canada goose outlet
cheap nba jersey
mlb jerseys wholesale
coach outlet online
canada goose outlet
coach factory outlet
adidas outlet store
cheap uggs
true religion jeans
longchamp
polo ralph lauren outlet online
ray ban sunglasses wholesale
nike shoes outlet
lebron shoes
fred perry clothing
kate spade handbags
true religion outlet
hermes outlet
ray ban sunglasses
cheap jordans for sale
cheap mlb jerseys
pandora outlet
nike shoes
pandora outlet store
oakley sunglasses wholesale
nike outlet
kate spade outlet store
coach factory outlet online
ed hardy clothing
ralph lauren outlet
longchamp outlet
oakley sunglasses wholesale
true religion jeans
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
kate spade outlet online
nike shoes on sale
polo ralph lauren
kate spade outlet
oakley sunglasses outlet
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin sale
cheap oakley sunglasses
ugg outlet online
polo ralph lauren outlet
pandora jewelry
adidas outlet
michael kors handbags
true religion outlet
cheap jordans for sale
michael kors outlet online store
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses
polo ralph lauren
asics outlet
mbt shoes
fred perry outlet
prada outlet store
christian louboutin outlet
ralph lauren
lacoste shirts
polo shirts
polo outlet
michael kors handbags sale
longchamp outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet online
cheap nhl jerseys
coach factory outlet
michael kors outlet
nike shoes for men
michael kors outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
fitflop sandals
valentino shoes
christian louboutin outlet
michael kors outlet clearance
cheap mlb jerseys
polo shirts
ralph lauren shirts
polo ralph lauren
uggs outlet
yeezy boost
mlb jerseys
ralph lauren polo
ray ban sunglasses
michael kors outlet
polo outlet
polo outlet
ralph lauren polo shirts
christian louboutin shoes
kate spade outlet
lebron james shoes
michael kors outlet
pandora outlet online
kate spade bags
polo ralph lauren outlet
ray ban
ray ban sunglasses outlet
coach factory outlet
nike outlet
michael kors handbags
adidas yeezy
kate spade outlet online store
michael kors outlet online
fred perry clothing
nfl jerseys
coach factory outlet
polo ralph lauren outlet online
canada goose
christian louboutin shoes
polo ralph lauren pas cher
cheap ugg boots
pandora jewelry sale
polo ralph lauren outlet online
ray ban sunglasses on sale
fitflops sale clearance
prada outlet stores
michael kors outlet
ralph lauren uk
ralph lauren outlet
true religion outlet
michael kors outlet online
michael kors outlet
true religion outlet store
oakley sunglasses
nike shoes
polo ralph lauren
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
prada outlet store
ray ban pas cher
coach outlet online
polo ralph lauren
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
cheap jerseys wholesale
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses
oakley sunglasses
ugg boots
pandora rings
oakley sunglasses wholesale
mont blanc outlet
nike outlet store
ralph lauren shirts
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet
coach outlet store online
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren uk
michael kors outlet online
canada goose jackets
coach outlet store online
coach outlet
coach factory outlet
fred perry polo shirts
nike shoes for men
air jordan shoes
mlb jerseys wholesale
mbt shoes
cheap mlb jerseys
fitflops sale
mbt outlet
polo outlet
coach outlet
nike shoes for men
polo ralph lauren outlet
nike outlet
ralph lauren
adidas outlet
michael kors outlet
coach outlet online
ralph lauren outlet
valentino outlet store
michael kors
polo outlet
canada goose jackets
coach outlet online
longchamp outlet store
canada goose
asics shoes
polo outlet
pandora jewelry
coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
cheap jordan shoes
coach factory outlet online
ralph lauren uk
oakley sunglasses
yeezy shoes
michael kors outlet store
coach outlet clearance
nike shoes
adidas yeezy shoes
michael kors outlet clearance
air jordan shoes
mcm bag
michael kors outlet online
prada outlet online
michael kors handbags
polo ralph lauren
coach outlet
canada goose jackets
fitflops sale
coach outlet online
ralph lauren outlet
canada goose
lacoste outlet
christian louboutin shoes
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren
ugg boots
michael kors outlet
mont blanc pens
polo ralph lauren
ralph lauren pas cher
christian louboutin
yeezy boost 350 v2
ralph lauren polo
cheap nfl jerseys
ralph lauren
michael kors outlet clearance
ray ban sunglasses
mlb jerseys
mbt shoes outlet
canada goose jackets
christian louboutin
lacoste polo
mont blanc outlet
mcm outlet
valentino outlet store
kate spade handbags
michael kors outlet online
coach outlet online
cheap nike shoes
hermes outlet
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
nike outlet
mont blanc outlet
nike air jordan 4
oakley sunglasses wholesale
coach factory outlet
adidas nmd
michael kors outlet
coach factory outlet
ray ban sunglasses
michael kors outlet online
oakley sunglasses
canada goose outlet
cheap jordans
ralph lauren uk
michael kors outlet store
mulberry bags
cheap authentic nba jerseys
cheap jerseys
polo ralph lauren
coach outlet
mulberry uk
polo ralph lauren outlet
fitflops sale clearance
prada outlet
michael kors outlet
nike shoes
cheap nike shoes
christian louboutin sale
ralph lauren
birkenstock outlet
mcm backpack
michael kors outlet
ray ban sunglasses outlet
asics running shoes
michael kors outlet stores
lacoste shoes
longchamp handbags
ed hardy outlet
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet online
air jordan retro
lunette ray ban
nba jersey
pandora outlet
cheap jordan shoes
ralph lauren
kate spade handbags
pandora jewelry outlet
fred perry shirts
adidas yeezy shoes
yeezy boost 350
canada goose outlet
michael kors outlet online
coach factory outlet
canada goose jackets
nike trainers
polo ralph lauren outlet
adidas shoes
valentino outlet
oakley sunglasses
canada goose outlet store
ray ban sunglasses
michael kors outlet
coach outlet store online
adidas nmd r1
christian louboutin uk
adidas outlet store
ray ban sunglasses for men
ugg boots
mulberry handbags
nike outlet store
canada goose
lacoste clothing
cheap ugg boots
michael kors outlet online
coach outlet online
polo ralph lauren
mont blanc
air jordan 4 retro
ralph lauren uk
fred perry polo
yeezy boost
ralph lauren polo
michael kors handbags clearance
ralph lauren uk
hermes birkin
adidas shoes for women
cheap jordans
michael kors outlet
nike shoes outlet
nike shoes
nike outlet store
cheap ugg boots
kate spade purses
ralph lauren outlet
mont blanc pens for sale
nhl jerseys
michael kors outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
coach outlet online
cheap jordans
coach outlet online coach factory outlet
adidas yeezy boost
cheap ray bans
coach outlet store online
coach factory outlet
michael kors outlet online
adidas outlet online
adidas outlet online
puma outlet
mbt outlet
oakley sunglasses wholesale
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
vintage nhl jerseys
fitflop sale
yeezy boost 350
pandora charms
adidas shoes for men
cheap mbt shoes
oakley sunglasses wholesale
true religion outlet
mont blanc pens
fred perry polo shirts
mont blanc outlet
adidas yeezy
ralph lauren uk
polo outlet

7344
zhengjx dnia sierpień 04 2017 02:52:43

zhengjx20170804
gucci bags
canada goose outlet
coach outlet store online
cheap replica watches
ralph lauren outlet
coach factory outlet
[url=http://www.ralphlauren-polConfused2rg.uk]ralph lauren uk[/url]
mbt shoes outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet clearance
cheap jerseys wholesale
coach factory outlet
ray ban sunglasses
rolex uk
louis vuitton outlet
coach outlet store online
louis vuitton
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
tods outlet online
coach outlet store online
rolex watches,rolex replica watches,replica rolex watches,replica watches
coach factory outlet
burberry canada
ugg outlet,ugg outlet sale,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store
ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet
coach outlet
true religion outlet
snapbacks wholesale
polo ralph lauren
ray ban sunglasses outlet
louis vuitton outlet
polo outlet stores
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online
michael kors outlet online
coach outlet online
kate spade outlet online
converse shoes sale
michael kors outlet
coach handbags outlet
ray bans
bottega veneta outlet online
mont blanc pens
oakley sunglasses sale
coach outlet online
nike air max 1
christian louboutin shoes
canada goose outlet store
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
pandora charms sale clearance
ralph lauren
oakley sunglasses sale
rolex watches
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
lebron shoes
true religion uk
michael kors outlet online
coach outlet online
gucci outlet online
louis vuitton outlet
cazal outlet
ray-ban sunglasses
adidas shoes
fitflops sale clearance
coach outlet
cleveland cavaliers jerseys
chrome hearts outlet
coach outlet online coach factory outlet
cheap ray bans
mulberry uk
fitflops sale clearance
cheap oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
polo outlet
true religion jeans
michael kors outlet
mizuno shoes
michael kors outlet
juicy couture tracksuit
jordan shoes
longchamp handbags
prada outlet
longchamp handbags
cheap jerseys wholesale
coach outlet
louis vuitton
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
ugg outlet
michael kors outlet
jordan 4
coach outlet
giuseppe zanotti shoes
canada goose outlet online
louis vuitton uk
true religion outlet
christian louboutin sale
oakley sunglasses wholesale
tory burch handbags
prada outlet online
michael kors outlet online
coach outlet
cheap oakley sunglasses
christian louboutin outlet
christian louboutin uk
coach factory outlet
instyler
canada goose jackets
adidas nmd runner
true religion outlet uk
true religion jeans sale
cheap oakley sunglasses
michael kors wallets for women
lacoste shirts
nhl jerseys wholesale
birkenstock shoes
ferragamo outlet
fitflops uk
longchamp outlet
nike shoes outlet
ray ban sunglasses outlet
coach outlet online
canada goose outlet
louis vuitton outlet online
polo ralph lauren
adidas outlet
longchamp handbags
air max 90
nike free running
camisetas futbol baratas
cheap oakley sunglasses
swarovski outlet
canada goose outlet
roshe run
polo outlet store
ferragamo outlet
burberry outlet store
true religion jeans
canada goose jackets
christian louboutin sale
cheap jordan shoes
louis vuitton outlet
coach outlet online
ralph lauren polo
ralph lauren outlet
polo ralph lauren
cartier watches
oakley sunglasses
coach factory outlet
ugg outlet,ugg outlet clearance,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet online store,ugg outlet sale,ugg outlet coupons,ugg outlet boots
cheap jordan shoes
oakley sunglasses
ugg boots,ugg boots outlet,cheap uggs boots,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet,ugg boots for men,ugg boots for kids
max 90
snapback hats
lacoste polo
polo ralph lauren
michael kors outlet
new balance outlet
nike roshe run
ralph lauren
michael kors handbags
michael kors canada
gucci outlet online
uggs outlet
gucci outlet online
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
ferragamo shoes sale
tory burch outlet online
louis vuitton
rolex orologi
oakley sunglasses wholesale
yeezy boost
swarovski jewelry
michael kors outlet
hollister clothing store
coach outlet online
ralph lauren outlet
ferragamo shoes
valentino shoes
ralph lauren uk
michael kors outlet clearance
kobe 9 elite
coach outlet
adidas uk store
nike uk store
mulberry handbags sale
swarovski jewellery
cheap nfl jerseys
ralph lauren outlet
hermes outlet
christian louboutin shoes
gucci outlet online
los angeles lakers
coach outlet online
canada goose jackets
oakley sunglasses
cheap jordans free shipping
canada goose jackets
Basketball Shoes
polo ralph lauren outlet
swarovski uk
louis vuitton outlet online
chrome hearts online store
cheap jordan shoes
michael kors outlet online
kate spade uk
louis vuitton handbags
air max 90
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
louis vuitton outlet
tory burch outlet stores
supra shoes sale
ray ban sunglasses uk
ferragamo shoes
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet clearance
true religion outlet store
pandora bracelet
air max shoes
nike trainers uk
polo outlet
mulberry outlet
pandora outlet
ray ban sunglasses
ugg outlet,ugg outlet store,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale
cheap nike shoes
nfl jersey wholesale
kobe bryants shoes
cheap uggs outlet,cheap uggs for sale,cheap ugg boots,cheap uggs for kids,cheap uggs for women,cheap uggs bailey bow,cheap uggs china,cheap uggs for men,cheap uggs for girls,cheap uggs boots for women
polo outlet
pandora jewelry
yeezy boost 350
reebok shoes
soccer jerseys wholesale
ugg boots clearance
cheap soccer jerseys
cartier watches for women
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet online
ralph lauren outlet
louis vuitton
coach outlet online
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses
cheap mlb jerseys
coach outlet online
coach outlet online coach factory outlet
lacoste outlet
coach outlet
mulberry bags
christian louboutin shoes
canada goose outlet
ray ban sunglasses wholesale
longchamp outlet online
air max 2015
ugg boots clearance,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots for women,ugg boots on sale,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet
birkenstock shoes
oakley sunglasses wholesale
cheap jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
uggs outlet
cheap nfl jerseys
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet clearance
uggs outlet
kate spade uk
coach outlet online
ferragamo shoes
louis vuitton
nike trainers
canada goose outlet
nike air max
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
nike trainers
polo outlet stores
christian louboutin sale
michael kors outlet
tory burch outlet
cheap ray ban sunglasses
nike shoes uk
coach outlet store
oakley sunglasses sale
gucci outlet store
nhl jerseys
canada goose outlet
jerseys wholesale
cartier outlet
true religion canada
cheap uggs
cartier watches
rolex watches outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet stores
cartier watches for sale
oakley sunglasses
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
true religion jeans
polo pas cher
louis vuitton outlet stores
coach factory outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet store
coach outlet clearance
pandora outlet
mac cosmetics sale
ray-ban sunglasses
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet
coach factory outlet
louis vuitton outlet
rolex outlet
canada goose
cheap ray bans
vans outlet
coach outlet online
coach outlet
michael kors outlet clearance
louis vuitton bags
louis vuitton
true religion jeans outlet
louis vuitton
michael kors uk
mulberry outlet
adidas shoes
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
ralph lauren outlet
tory burch outlet online
coach factory outlet
true religion outlet
canada goose jackets
coach outlet online
canada goose coats
cheap jordans for sale
links of london jewellery
oakley sunglasses wholesale
coach outlet clearance
coach outlet clearance
soccer cleats
fitflops sale clearance
coach outlet clearance
tory burch sandals
nike outlet
nike outle
michael kors outlet clearance
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
nba jerseys
hermes outlet store
christian louboutin shoes
oakley sunglasses sale
michael kors outlet online
true religion jeans sale
oakley sunglasses wholesale
coach outlet
ysl outlet online
air max 90
ralph lauren polo
fitflops
michael kors outlet
tory burch outlet online
swarovski crystal
nike shoes
rolex watches
nike outlet online
nfl jerseys
salomon outlet
coach outlet
coach factory outlet
coach outlet online
ralph lauren polo
polo ralph lauren
nike blazer pas cher
mulberry bags
louis vuitton outlet online
air max 90
sac louis vuitton pas cher
asics,asics israel,asics shoes,asics running shoes,asics israel,asics gel,asics running,asics gel nimbus,asics gel kayano
nfl jersey
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren outlet
mulberry handbags
christian louboutin
nike outlet store online
ralph lauren outlet
ugg boots for women,ugg boots,ugg boots outlet,ugg boots on sale,ugg boots clearance,ugg boots for men,ugg boots for kids,ugg boots clearance sale women,ugg boots clearance outlet
adidas shoes
mulberry handbags
fitflops
polo ralph lauren outlet
coach outlet store online
mont blanc outlet
ralph?lauren
true religion jeans
cheap jordans
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet online
puma shoes
nike air huarache
herve leger dresses
michael kors outlet clearance
air force 1 shoes
mcm backpacks
michael kors factory outlet
cheap ray ban sunglasses
burberry outlet sale
christian louboutin outlet
hermes birkin bag
coach outlet store online
polo outlet online
louis vuitton outlet
gucci borse
canada goose uk
tory burch outlet online
coach outlet online
coach outlet store online
mulberry outlet,mulberry handbags outlet
canada goose jackets
longchamp handbags
cheap oakley sunglasses
coach factory outlet
louis vuitton outlet online
michael kors handbags
canada goose outlet
coach outlet
michael kors outlet clearance
coach outlet
michael kors outlet
rolex watches,rolex watches,swiss watches,watches for men,watches for women,omega watches,replica watches,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex
louis vuitton handbags
michael kors outlet store
coach outlet
polo outlet
michael kors handbags
marc jacobs sale
lacoste pas cher
louis vuitton borse
foamposite shoes
michael kors uk
nike air huarache
nike air max 90
polo ralph lauren
nfl jerseys
michael kors outlet online
prada sunglasses for women
fitflops uk
omega outlet
ray ban wayfarer
coach outlet online
oakley sunglasses wholesale
polo ralph lauren
kd shoes
cheap ray ban sunglasses
mbt shoes
christian louboutin sale
adidas outlet
ralph?lauren?polo?shirts
polo ralph lauren outlet
cheap ray ban sunglasses
polo ralph lauren
true religion outlet
michael kors outlet stores
thomas sabo charms
cheap nba jerseys
ecco outlet
nfl jersey wholesale
adidas shoes
kobe shoes
michael kors outlet clearance
cheap jordans
air max trainers
louis vuitton
michael kors outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet online
coach outlet
christian louboutin shoes
ray ban sunglasses
nike outlet store online
lebron shoes
canada goose outlet store
michael kors outlet clearance
swarovski jewelry
cheap ray ban sunglasses
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
hermes belts
coach outlet online
pandora outlet
cheap oakley sunglasses
adidas nmd
reebok shoes
prada outlet
pandora jewelery
fitflops
coach outlet store online
kate spade
nike store uk
burberry outlet store
nike shoes for women
mlb jerseys
ray ban sunglasses
swarovski crystal
ralph lauren?uk
gucci outlet
nba jerseys wholesale
coach outlet
coach outlet
kate spade handbags
louis vuitton outlet
michael kors handbags
Nike Free shoes
ralph lauren shirts
adidas wings shoes
pandora charms
coach outlet
coach factory outlet
[url=http://www.ralphlauren-polConfused2rg.uk]ralph lauren[/url]
longchamp outlet
michael kors uk
mlb jerseys
pandora jewellery
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin outlet
ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet online clearance,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale
polo ralph lauren
louis vuitton outlet store
michael kors outlet online
michael kors uk
longchamp bags
coach outlet
ferragamo outlet
cheap oakley sunglasses
cheap football shirts
fitflops sale clearance
michael kors outlet clearance
louis vuitton
max 1
louis vuitton outlet
michael kors outlet online
fred perry polo
ray ban sunglasses uk
coach outlet store online
nike shoes
coach factory outlet
ralph lauren outlet stores
ed hardy outlet
basketball shoes,basketball sneakers,lebron james shoes,sports shoes,kobe bryant shoes,kobe sneakers,nike basketball shoes,running shoes,mens sport shoes,nike shoes
ralph lauren uk
ralph lauren
true religion outlet
michael kors outlet clearance
pandora outlet
ugg outlet clearance,ugg outlet online clearance,ugg outlet,uggs outlet,ugg outlet store,ugg outlet coupons,ugg outlet boots,ugg outlet online store,ugg outlet sale
michael kors outlet clearance
louis vuitton
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
nike air max 90
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
nike roshe run
mulberry handbags
michael kors outlet clearance
rolex watches for sale
christian louboutin
mbt shoes outlet
snapbacks wholesale
kate spade handbags
michael kors handbags

7327
7327
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?